NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
757
Творчески отражения

Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“

Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „България“, съобщават от „Кантус фирмус“. „Подобен тип програма изисква наистина много сериозна подготовка и поради моята заетост напоследък, имам възможност да правя такъв концерт не повече от веднъж на година. Щастлив съм, че този рецитал се реализира в „Европейски музикален фестивал“ и това вече се превърна в традиция“, казва пианистът

| 22 Ноември 2024, 18:16 ч.
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Снимка © „Кантус фирмус“

Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „България“, съобщават от „Кантус фирмус“.

На 17 януари 2025 г. е българската премиера на „Човекът-вълк“, съобщават от „Форум филм“.

След „Невидимият“, продуцентът Джейсън Блум и косъздателят на поредицата „Убийствен пъзел“ – режисьорът Лий Уанел, отново обединяват сили, за да възкресят на големия екран едно от класическите чудовища на „Юнивърсъл“ – човекът-вълк. Вдъхновен от едноименната класика от 1941 г. и множеството продължения и интерпретации през годините, „Човекът-вълк“ разказва оригинална самостоятелна история, която разглежда темата за съзряването, двойствената природа и неконтролируемата агресия на първичните инстинкти.  

„Човекът-вълк“ разказва историята на Блейк (Кристофър Абът) – съпруг и бащ

От Анджелина Джоли в ролята на оперната прима Мария Калас до документален филм за последните концерти на Елтън Джон в САЩ - тазгодишното издание на Лондонския кинофестивал обещава впечатляващ парад на звезди, съобщава Ройтерс.

Форумът започва с драмата  „Блиц“ (Blitz) за Втората световна война на носителя на „Оскар“ Стив Маккуин. Роденият в Лондон режисьор ще открие на 9 октомври фестивала за трети път със световната премиера на филма си.

В програмата са включени още трилърът Conclave с участието на Рейф Файнс и Стенли Тучи, Queer с Даниъл Крейг, в който бившият Джеймс Бонд играе пристрастен към наркотиците американец, живеещ в Мексико през 50-те години на миналия век, и победителят от фестивала в Кан „Анора“ за екзотична танцьорка, която се забърква със сина на руски олигарх.

Подобно на филма с Крейг, „Мария&ldquo

Двойна лимитирана плоча с колекционерска стойност пуска група „Сигнал“. Тя е със заглавие „Сигнал Symphonic“ и е посветена на 45-годишнината на групата, съобщават от екипа на „Сигнал“.

Плочата се появява цели 38 години след последния им винил. „Завоювали мястото си на класици в българския рок, музикантите съчетават рок енергията с класическия звук на симфоничен оркестър с диригент Димитър Косев и резултатът е уникален концерт-спектакъл в зала 1 на НДК, в края на 2023 г. Именно той се съдържа в двойния винил.

В него са събрани 15 от вечните с посланията и емоцията си песни на група „Сигнал“, между които „Може би“, „Зелени сигнали“, „Съжалявам“, „Любов“, „Между ад и рай“, „Липсваш ми“, „Да те жадувам

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org.

Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература.  

В петък - 11 октомври в Осло ще бъде обявена Нобеловата награда за мир, а на 14 октомври в Стокхолм ще бъде обявена Нобеловата награда за икономика.  

По желание на Алфред Нобел (1833 - 1896) учредените от него награди са за най-важните открития в областта на физиката, химията, физиологията или медицината, за забележителни литературни постижения, за дейност в интерес на световния мир. 

Първата Нобелова награда е връчена в Сен Тропе през 1901 г. - пет години след смъртта на Алфред Нобел. Церемониите в Стокхолм и Осло,

Две седмици след премиерата му по цял свят "Дедпул & Върколака" продължава да е лидер сред зрителския интерес и у нас. Забърканата с достатъчно пиперлив хумор история е вече с 88 127 зрители и 1 327 582 лева приходи от билетите им.

На втора позиция непоклатимо е "Аз, проклетникът 4", който е вече месец по екраните. С добавените от миналата седмица зрителите на пакостите на миньоните и новата работа на Гру са вече 147 502, а приходите от билети - 1 812 425 лева.

След тях, на трето място е "Отвътре навън 2", който пък е сред най-гледаните филми вече два месеца. Случващото се в главата на вече тийнейджърката Райли са гледали общо 175 281 зрители, а приходите са 2 153 295 лева.

Четвърта по ред е първата премиера от миналия петък - китайската анимация "Пазителя на дракони". Адаптацията на романа на Корол Уилкинсън е гледана от 4 236 зрители и има 47 086 лева при

„Подобен тип програма изисква наистина много сериозна подготовка и поради моята заетост напоследък, имам възможност да правя такъв концерт не повече от веднъж на година. Щастлив съм, че този рецитал се реализира в „Европейски музикален фестивал“ и това вече се превърна в традиция“, казва пианистът. Концертът е посветен на 75-годишнината от създаването на Полския институт.

Людмил Ангелов ще представи четирите балади от Фредерик Шопен (Балада №1 в сол минор, оп. 23, Балада №2 във фа мажор, оп. 38, Балада №3 в ла бемол мажор, оп. 47, Балада №4 във фа минор, оп. 52). Това са четири самостоятелни пиеси, създадени под влиянието на литературните балади на полския поет Адам Мицкевич в периода 1831-1842 година. В програмата е и Клавирната соната в си минор от Ференц Лист, която със своята сложност и радикално нова концепция за сонатния цикъл предизвиква остри отрицателни реакции при появата си през 1853 година, а днес е призната за една от най-важните композиции за пиано на 19-ти век.

„Малко и красиво допълнение в тази взискателна програма е хоралният органов прелюд в сол минор от Йохан Себастиан Бах в преработка за пиано от Феручо Бузони“, информират организаторите. 

Музей в Нидерландия откри в кошче за боклук едно от произведенията си на модерното изкуство, което наподобява две празни бирени кутии, предаде АФП. 

Творбата е била изхвърлена от служител, който решил, че експонатът е отпадък.

Произведението, озаглавено Tous les bons moments que nous avons passeйs ensemble ("Всички хубави моменти, които изживяхме заедно") на френския творец Александър Лаве, на пръв поглед прилича на две празни бирени кутии, като едната е смачкана.

Това обаче са две кутии, старателно изрисувани на ръка с акрил. "В създаването им са вложени много време и усилия", казват от музея, цитирани от АФП.

Техник в културната институция не разбрал художествената им стойност и ги изхвърлил в кофата за боклук, докато творбата била изложена в стъклена асансьорна шахта.    Фроуке Будинг от музея LAM в Лисе, в западната част на Нидер

Изложба с творби от пленера „Вършец 2024“ беше показана на открито в двора на дома на Съюза на българските художници във Вършец.

В тазгодишното издание на пленера са участвали 15 майстори на четката и дърворезбата от София и северозападната част на България. В продължение на седмица те са рисували красотите на Стара планина край Вършец и на самия град. 

В картините оживяват поляни с купи сено, стари къщи, красиви местности. Повечето от картините са пейзажи, рисувани с маслени бои, има и няколко фигурални композиции, портрети на местни хора и произведения на приложното изкуство. 

В седмицата на пленера всеки художник си е намирал място в околностите на Вършец и е рисувал планината, черните пътища, гората, обитателите на тези места и т.н.

Пленерът е организиран от СБХ и дружеството на художниците „Тенец“ – Монтана. 

Сред участниците са из

Изложба „Любовта в нас“ на художничката Живка Младенова беше открита тази вечер в библиотека „Гео Милев“ в Монтана.

Показани са 42 картини, рисувани с маслени бои. В тях Младенова претворява през своя поглед темата за любовта – любов между хората, любов към природата, любов към растенията, любов към животните.

Картините са нарисувани в светли, жизнерадостни тонове. На тях може да се видят млади хора, които вървят в пъстра гора, булка и младоженец, красиви природни гледки, влюбени девойки, морски пейзажи, есен и зима в гората и т.н.

Живка Младенова заяви , че според нея любовта е навсякъде около нас и ако в душите ни няма любов, то ние умираме.

Тя сподели, че настоящата изложба е втора самостоятелна за нея и картините са рисувани в последната година.

Младенова рисува от детските си години, тя е работила много години

Дружеството на плевенските художници подготвя традиционния Есенен салон.

Той ще бъде открит утре вечер в Арт центъра в Градската градина. Това каза председателят на дружеството Николай Неделчев – Кокала.

В тазгодишния есенен салон участват 52-ма автори, членове на дружеството. Те представят свои творби след предварителна селекция в жанровете живопис, скулптура, графика, керамика, дървопластика, текстил, камък. 

Есенният салон е специална изложба за плевенските художници, защото при откриването й се връчва наградата „Свети Пимен Зографски“.

За първа година отличията ще бъдат повече от едно.

Жури в състав: Николай Неделчев, живопис, Емил Иванов, графика, Мартин Митев, скулптура, който е директор на галерия „Борис Денев“ във Велико Търново и началникът на отдел „Култура и туризъм“ в Община Плевен Анели

Симфоничният оркестър в Сливен открива своя 92-ри творчески сезон 2024/2025г. с програмата Concerto grosso. Това каза днес в Пресклуба в Сливен директорът на културния институт Кремена Оксенкруг, на която й предстои да излезе в майчинство и ще бъде замествана от досегашния концертмайстор на оркестъра - Марта Бонева. Откриването ще бъде на 3 октомври в зала "Сливен".

"Ще чуете една фантастична и рядка барокова програма Concerto grosso, която ще проследи развитието на музикалната форма през XVIII век в цяла Европа", каза Кремена Оксенкруг. "Това е един инструментален музикален жанр, зародил се в Италия, който за кратко време придобива широка популярност. Представлява оркестрова творба, в която, като отблясъци, се появяват солови партии на инструменти, най-вече на първа и втора цигулка". Тя се пошегува, че избраните произведения в концерта са някогашните "хитове" от Вивалди,

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София“ на 21 ноември вечерта. Хиляди фенове пяха и танцуваха с Крис и Юли по време на шоуто, наречен ...
Италианският художник Маурицио Кателан определя творбата си „Комик“ като провокация
Италианският художник Маурицио Кателан, автор на произведението на изкуството „Комик“ каза, че творбата е „провокация“, предаде Ройтерс. Тя представлява зал ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 04:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Творчески отражения
757
Творчески отражения

Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“

Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „България“, съобщават от „Кантус фирмус“.„Подобен тип програма изисква наистина много сериозна подготовка и поради моята заетост напоследък, имам възможност да правя такъв концерт не повече от веднъж на година.

| 22 Ноември 2024, 18:16 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Снимка © „Кантус фирмус“

Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „България“, съобщават от „Кантус фирмус“.

„Подобен тип програма изисква наистина много сериозна подготовка и поради моята заетост напоследък, имам възможност да правя такъв концерт не повече от веднъж на година. Щастлив съм, че този рецитал се реализира в „Европейски музикален фестивал“ и това вече се превърна в традиция“, казва пианистът. Концертът е посветен на 75-годишнината от създаването на Полския институт.

На 17 януари 2025 г. е българската премиера на „Човекът-вълк“, съобщават от „Форум филм“.

След „Невидимият“, продуцентът Джейсън Блум и косъздателят на поредицата „Убийствен пъзел“ – режисьорът Лий Уанел, отново обединяват сили, за да възкресят на големия екран едно от класическите чудовища на „Юнивърсъл“ – човекът-вълк. Вдъхновен от едноименната класика от 1941 г. и множеството продължения и интерпретации през годините, „Човекът-вълк“ разказва оригинална самостоятелна история, която разглежда темата за съзряването, двойствената природа и неконтролируемата агресия на първичните инстинкти.  

„Човекът-вълк“ разказва историята на Блейк (Кристофър Абът) – съпруг и бащ

От Анджелина Джоли в ролята на оперната прима Мария Калас до документален филм за последните концерти на Елтън Джон в САЩ - тазгодишното издание на Лондонския кинофестивал обещава впечатляващ парад на звезди, съобщава Ройтерс.

Форумът започва с драмата  „Блиц“ (Blitz) за Втората световна война на носителя на „Оскар“ Стив Маккуин. Роденият в Лондон режисьор ще открие на 9 октомври фестивала за трети път със световната премиера на филма си.

В програмата са включени още трилърът Conclave с участието на Рейф Файнс и Стенли Тучи, Queer с Даниъл Крейг, в който бившият Джеймс Бонд играе пристрастен към наркотиците американец, живеещ в Мексико през 50-те години на миналия век, и победителят от фестивала в Кан „Анора“ за екзотична танцьорка, която се забърква със сина на руски олигарх.

Подобно на филма с Крейг, „Мария&ldquo

Двойна лимитирана плоча с колекционерска стойност пуска група „Сигнал“. Тя е със заглавие „Сигнал Symphonic“ и е посветена на 45-годишнината на групата, съобщават от екипа на „Сигнал“.

Плочата се появява цели 38 години след последния им винил. „Завоювали мястото си на класици в българския рок, музикантите съчетават рок енергията с класическия звук на симфоничен оркестър с диригент Димитър Косев и резултатът е уникален концерт-спектакъл в зала 1 на НДК, в края на 2023 г. Именно той се съдържа в двойния винил.

В него са събрани 15 от вечните с посланията и емоцията си песни на група „Сигнал“, между които „Може би“, „Зелени сигнали“, „Съжалявам“, „Любов“, „Между ад и рай“, „Липсваш ми“, „Да те жадувам

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org.

Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература.  

В петък - 11 октомври в Осло ще бъде обявена Нобеловата награда за мир, а на 14 октомври в Стокхолм ще бъде обявена Нобеловата награда за икономика.  

По желание на Алфред Нобел (1833 - 1896) учредените от него награди са за най-важните открития в областта на физиката, химията, физиологията или медицината, за забележителни литературни постижения, за дейност в интерес на световния мир. 

Първата Нобелова награда е връчена в Сен Тропе през 1901 г. - пет години след смъртта на Алфред Нобел. Церемониите в Стокхолм и Осло,

Две седмици след премиерата му по цял свят "Дедпул & Върколака" продължава да е лидер сред зрителския интерес и у нас. Забърканата с достатъчно пиперлив хумор история е вече с 88 127 зрители и 1 327 582 лева приходи от билетите им.

На втора позиция непоклатимо е "Аз, проклетникът 4", който е вече месец по екраните. С добавените от миналата седмица зрителите на пакостите на миньоните и новата работа на Гру са вече 147 502, а приходите от билети - 1 812 425 лева.

След тях, на трето място е "Отвътре навън 2", който пък е сред най-гледаните филми вече два месеца. Случващото се в главата на вече тийнейджърката Райли са гледали общо 175 281 зрители, а приходите са 2 153 295 лева.

Четвърта по ред е първата премиера от миналия петък - китайската анимация "Пазителя на дракони". Адаптацията на романа на Корол Уилкинсън е гледана от 4 236 зрители и има 47 086 лева при

Людмил Ангелов ще представи четирите балади от Фредерик Шопен (Балада №1 в сол минор, оп. 23, Балада №2 във фа мажор, оп. 38, Балада №3 в ла бемол мажор, оп. 47, Балада №4 във фа минор, оп. 52). Това са четири самостоятелни пиеси, създадени под влиянието на литературните балади на полския поет Адам Мицкевич в периода 1831-1842 година. В програмата е и Клавирната соната в си минор от Ференц Лист, която със своята сложност и радикално нова концепция за сонатния цикъл предизвиква остри отрицателни реакции при появата си през 1853 година, а днес е призната за една от най-важните композиции за пиано на 19-ти век.

„Малко и красиво допълнение в тази взискателна програма е хоралният органов прелюд в сол минор от Йохан Себастиан Бах в преработка за пиано от Феручо Бузони“, информират организаторите. 

Музей в Нидерландия откри в кошче за боклук едно от произведенията си на модерното изкуство, което наподобява две празни бирени кутии, предаде АФП. 

Творбата е била изхвърлена от служител, който решил, че експонатът е отпадък.

Произведението, озаглавено Tous les bons moments que nous avons passeйs ensemble ("Всички хубави моменти, които изживяхме заедно") на френския творец Александър Лаве, на пръв поглед прилича на две празни бирени кутии, като едната е смачкана.

Това обаче са две кутии, старателно изрисувани на ръка с акрил. "В създаването им са вложени много време и усилия", казват от музея, цитирани от АФП.

Техник в културната институция не разбрал художествената им стойност и ги изхвърлил в кофата за боклук, докато творбата била изложена в стъклена асансьорна шахта.    Фроуке Будинг от музея LAM в Лисе, в западната част на Нидер

Изложба с творби от пленера „Вършец 2024“ беше показана на открито в двора на дома на Съюза на българските художници във Вършец.

В тазгодишното издание на пленера са участвали 15 майстори на четката и дърворезбата от София и северозападната част на България. В продължение на седмица те са рисували красотите на Стара планина край Вършец и на самия град. 

В картините оживяват поляни с купи сено, стари къщи, красиви местности. Повечето от картините са пейзажи, рисувани с маслени бои, има и няколко фигурални композиции, портрети на местни хора и произведения на приложното изкуство. 

В седмицата на пленера всеки художник си е намирал място в околностите на Вършец и е рисувал планината, черните пътища, гората, обитателите на тези места и т.н.

Пленерът е организиран от СБХ и дружеството на художниците „Тенец“ – Монтана. 

Сред участниците са из

Изложба „Любовта в нас“ на художничката Живка Младенова беше открита тази вечер в библиотека „Гео Милев“ в Монтана.

Показани са 42 картини, рисувани с маслени бои. В тях Младенова претворява през своя поглед темата за любовта – любов между хората, любов към природата, любов към растенията, любов към животните.

Картините са нарисувани в светли, жизнерадостни тонове. На тях може да се видят млади хора, които вървят в пъстра гора, булка и младоженец, красиви природни гледки, влюбени девойки, морски пейзажи, есен и зима в гората и т.н.

Живка Младенова заяви , че според нея любовта е навсякъде около нас и ако в душите ни няма любов, то ние умираме.

Тя сподели, че настоящата изложба е втора самостоятелна за нея и картините са рисувани в последната година.

Младенова рисува от детските си години, тя е работила много години

Дружеството на плевенските художници подготвя традиционния Есенен салон.

Той ще бъде открит утре вечер в Арт центъра в Градската градина. Това каза председателят на дружеството Николай Неделчев – Кокала.

В тазгодишния есенен салон участват 52-ма автори, членове на дружеството. Те представят свои творби след предварителна селекция в жанровете живопис, скулптура, графика, керамика, дървопластика, текстил, камък. 

Есенният салон е специална изложба за плевенските художници, защото при откриването й се връчва наградата „Свети Пимен Зографски“.

За първа година отличията ще бъдат повече от едно.

Жури в състав: Николай Неделчев, живопис, Емил Иванов, графика, Мартин Митев, скулптура, който е директор на галерия „Борис Денев“ във Велико Търново и началникът на отдел „Култура и туризъм“ в Община Плевен Анели

Симфоничният оркестър в Сливен открива своя 92-ри творчески сезон 2024/2025г. с програмата Concerto grosso. Това каза днес в Пресклуба в Сливен директорът на културния институт Кремена Оксенкруг, на която й предстои да излезе в майчинство и ще бъде замествана от досегашния концертмайстор на оркестъра - Марта Бонева. Откриването ще бъде на 3 октомври в зала "Сливен".

"Ще чуете една фантастична и рядка барокова програма Concerto grosso, която ще проследи развитието на музикалната форма през XVIII век в цяла Европа", каза Кремена Оксенкруг. "Това е един инструментален музикален жанр, зародил се в Италия, който за кратко време придобива широка популярност. Представлява оркестрова творба, в която, като отблясъци, се появяват солови партии на инструменти, най-вече на първа и втора цигулка". Тя се пошегува, че избраните произведения в концерта са някогашните "хитове" от Вивалди,

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
Италианският художник Маурицио Кателан определя творбата си „Комик“ като провокация
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Цветни аспекти
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.